Blog

Grzanie klimatyzacją
Grzanie klimatyzacją

Grzanie klimatyzacją

Wszystkie współcześnie produkowane klimatyzatory posiadają funkcję grzania. Jeżeli planujesz używać tej funkcji jako głównego źródła ciepła, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia. Podana w kartach katalogowych moc grzewcza dotyczy temperatury zewnętrznej 7℃. Trzeba mieć świadomość, że wraz ze spadkiem temperatury, moc będzie spadać nawet o 50%. Dodatkowo agregaty zewnętrzne pracujące w czasie mrozów powinny być zabezpieczone przed zamarzaniem wody zbierającej się w agregacie. Zbyt duże nagromadzenie lodu może doprowadzić do awarii sprzętu.

Na rynku dostępne są rozwiązania, które likwidują te problemy. 

  • Omarzanie agregatu – zalecamy dołożenie do klimatyzatora grzałki tacy ociekowej lub zakupienie modelu już fabrycznie w nią wyposażonego. Są to zazwyczaj niewiele droższe urządzenia, ale dzięki inteligentnemu sterowaniu są znacznie bardziej energooszczędne niż dokładana grzałka sterowana tylko temperaturą otoczenia.
  • Spadek mocy grzewczej – ten problem można rozwiązać na dwa sposoby: kupić mocniejsze urządzenie z zapasem mocy lub wybrać sprzęt wyposażony w specjalne sprężarki przeznaczone do grzania nawet przy -30℃. Takie klimatyzatory często posiadają również zakres stałej wydajności grzania, gwarantującej, że nie stracą mocy nawet do -15℃, a nie do 7℃, jak to ma miejsce w przypadku standardowych rozwiązań.

Polecamy nasze nowoczesne klimatyzatory do domu oraz klimatyzatory do biura i przemysłu, które spełnią Państwa wszystkie wymagania.