Serwis klimatyzacji Wrocław

PROFESJONALNE USŁUGI

Konserwacja klimatyzacji

ZABOBIEGANIE AWARIOM

Dlaczego warto czyścić klimatyzację?

Choć profesjonalnie zamontowana i uruchomiona klimatyzacja jest praktycznie bezobsługowa – działa, gwarantując Twój komfort bez konieczności ingerowania w jej pracę – istnieją czynności, które należy co jakiś czas wykonywać, aby zapobiec awariom. Jest to istotne nie tylko z uwagi na kwestie techniczne i wydłużenie żywotności poszczególnych elementów klimatyzatora. To ważne także ze względu na Twoje zdrowie – zanieczyszczone urządzenie stanowi siedlisko bakterii, pleśni i grzybów, a także kumuluje kurz. Wszystkie drobnoustroje wydostają się do pomieszczenia i mogą przynieść poważne konsekwencje zdrowotne. Z tego powodu należy regularnie – zgodnie z zaleceniami producentów – przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji.
Serwisowanie klimatyzacji obejmuje również weryfikację stanu wszystkich części instalacji, w tym filtrów – powinny być one czyszczone co kilka miesięcy. Podczas wizyty sprawdzamy też stan powierzchni wymiany ciepła, czyli parownika i skraplacza, turbiny, sterowników i wszelkich połączeń oraz systemu odprowadzenia skroplin. Taka kontrola umożliwia szybkie zareagowanie w przypadku ewentualnych nieprawidłowości i wymianę komponentów potencjalnie zagrażających usterką. Wśród korzyści płynących z systematycznej konserwacji i czyszczenia klimatyzacji należy wymienić również:
● cichą pracę urządzenia – usunięcie zanieczyszczeń i kurzu korzystnie wpływa na jego bezgłośne działanie,
● niższy pobór prądu – brudna turbina lub zapchane filtry zwiększają pobór energii potrzebnej, aby wydajnie działać, a co za tym idzie – generują wyższe rachunki,
● brak nieprzyjemnego zapachu – z długo nieczyszczonej klimatyzacji zaczyna się wydobywać nieprzyjemna woń, która znacząco obniża komfort użytkowania danego pomieszczenia.
REGULARNE KONTROLE

Okresowe przeglądy klimatyzacji

mapa świata
ul. Diamentowa 21
52-215 Wrocław
konsultacja ze specjalistą
kontakt mailowy

Zapytaj o wycenę

    Chcesz się cieszyć przyjemnym chłodem?